جابر جباری جمعه 24 فروردین 1397 11:03 ق.ظ نظرات ()

تأثیر اسفناج بر روی سلامت پوست گرداوری شد

تأثیر اسفناج بر روی سلامت پوست

 

اسفناج یکی از بهترین سبزیجات موجود در ایران و جهان می باشد که نه تنها برای مصارف عادی بلکه برای مصارف مخصوص نیز قابلیت استفاده دارد. برخی از افراد ا اسفناج برای برطرف کردن مشکلات مربوط به پوست خود نیز بهره می برند. پوست می تواند در کمترین زمان ممکن توسط اسفناج و همچنین مواد درونی آن به بازسازی بپردازد. این بازسازی بسیار سودمند بوده و همواره پایدار باقی خواهد ماند.

نه تنها استفاده از اسفناج بلکه استفاده از آب اسفناج نیز خود می تواند یکی از درمان های شفابخش برای از بین بردن جای جوش و آکنه به شمار رود. شما با مصرف اسفناج می توانید از مواد معدنی زیادی بهره مند شوید ، این مواد عبارتند از پتاسیم ، ید ، پروتئین های بسیار مفید برای بهبود عملکرد پوست و کلاژن سازی ، ویتامین هایی همچون ویتامین  ب ، ث ، آ و . . . که همگی در اسفناج نیز ذخیره شده اند.

همه ی ویتامین های ذخیره شده در داخل اسفناج می تواند عمل زیباسازی پوست شما را برعهده گیرد. زیرا این مواد تنها به از بین بردن سلول های مرده و ساخت سلول های جدید گرایش دارند که خود یکی از مهم ترین جنبه های مثبت تأثیر اسفناج بر روی پوست می باشد. برای آشنایی با اثرات این سبزی بسیار معروف می توانید اندکی از آب آن را بر روی محلی که جوش ها در حال رشد هستند قرار دهید ، این عمل به خودی خود سبب تحریک کلازن سازی و بازسازی پوست و جلوگیری از آکنه خواهد شد.

اسفناج همچنین می تواند با مصرف مداوم اندکی از کمبود آهن و کم خونی را جبران نماید . زیرا در داخل اسفناج مواد معدنی و همچنین مواد آهن موجود است اما بازجذب آن برای بدن کمی مشکل است و نسبت به مواد غذایی همچون گوشت و . . . بازجذب کمتری خواهد داشت .

تأثیر اسفناج بر روی سلامت پوست