جابر جباری شنبه 29 اردیبهشت 1397 05:01 ب.ظ نظرات ()

با این گیاهان عفونت ریه را در خانه درمان کنید

در فصول سرد سال میزان ابتلا به سرماخوردگی افزایش می یابد و  عدم درمان کامل این بیماری ممکن است منجر به عفونت ریه ها شود .ریه ها عضوی حیاتی برای بدن بوده و اکسیژن مورد نیاز برای تنفسمان را فراهم می کنند .این بیماری در برخی موارد بسیار راحت قابل درمان است اما در برخی از موارد فرد بیمار باید در بیمارستان بستری شده  و از درمان آنتی بیوتیکی، فیزیوتراپی قفسه سینه و اکسیژن رسانی جهت درمان خود استفاده نماید .این مقاله به معرفی گیاهان دارویی مفید برای درمان عفونت ریه پرداخته است .

 

اکالیپتوس

با این گیاهان عفونت ریه را در خانه درمان کنیداستفاده از برگ اکالیپتوس برای درمان عفونت ریه ها بسیار موثر است .این گیاه دارویی بیشتر به صورت بخور استفاده شده و دم نوش آن نیز در درمان عفونت ریه کاربرد دارد .کافیست مقداری از برگ این گیاه را به همراه آب دم کنید و پس از صاف کردن این محلول روزی سه تا چهار بار یک فنجان از این گیاه را بنوشید.

 

چای سبز

چای سبز

نوشیدن یک لیوان چای سبز برای درمان سرماخوردگی ،گلودرد های چرکی و عفونت ریه ها درمان مناسبی می باشد .این چای گیاهی دارای خواص آنتی بیوتیکی بوده و به خوبی می تواند مشکلات و عفونت های ریوی را از بین ببرد .

 

پونه

پونه

استفاده از دم کرده پونه با دارا بودن خواص آنتی بیوتیکی نقش موثری در درمان بیماری های ریوی دارد .این دم نوش ریه شما را ضد عفونی کرده و موجب سلامتی این اندام تنفسی می شود .بنابراین یک قاشق چای‌خوری پونه را به‌همراه یک لیوان آب جوش بگذارید بین‌10 تا 15‌دقیقه دم بکشد و سپس صاف کرده آن را همراه با عسل روزی سه بار میل کنید.

 

زردچوبه

زردچوبه

زردچوبه به علت دارا بودن خواص آنتی اکسیدانی یک ادویه ضد سرطان بوده و می تواند با درمان عفونت های ریه از سرطانی شدن این عضو پیشگیری کند .این ادویه می تواند به راحتی ریه شما را از عفونت ها پاک سازی کرده و موجب سلامتی ریه شما شود .

 

آویشن

آویشن

آویشن یکی از گیاهان دارویی است که با دارا بودن خواص آنتی باکتریال نقش مهمی در ضد عفونی کردن ریه ها دارد .این گیاه با برخورداری از ترکیبی به نام تیمول در تقویت سیستم ایمنی بدن و درمان عفونت‌ های مجاری تنفسی و ریه ها مفید است. برای تهیه دم نوش آویشن جهت از بین بردن عفونت های ریوی یک تا دو گرم آویشن خشک را با یک فنجان آب‌جوش به مدت 10 دقیقه دم کرده و سپس میل کنید.